Yazılar

Cumhuriyetimizin 100. Yılında ATATÜRK’e Açık Mektup

Yazılar

Cumhuriyetimizin 100. Yılında ATATÜRK’e  Açık Mektup

 

Cumhuriyetimizin kurucusu büyük Atatürk,

Milli Mücadelemizin Başkomutanı, Bağımsızlığımızın mimarı ve Cumhuriyetimizin kurucusu olarak sizi, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi Cumhuriyetimizin 100. yıldönümünde rahmet, şükran ve özlemle anıyoruz.

Demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olarak en büyük eserim dediğiniz Türkiye Cumhuriyetini, işaret ettiğiniz yolda ilelebet yaşatmaya kararlıyız. Demokrasi ve Cumhuriyete olan bağlılığımızla, açtığınız yolda 100. yılı bilimin ışığında geride bıraktık ve daha nice yüzyıllar için ilerlemekteyiz. Bulunduğumuz coğrafyada Cumhuriyetimizi korumak ve bağımsızlığımızı sürdürmek için her zaman dikkatli olmak ve çalışmak mecburiyetinde olduğumuzun farkındayız. ‘Cumhuriyeti biz kurduk onu yaşatacak olan sizlersiniz’’ ifadenizi hiç unutmadık. Her vatandaşın ve her meslek gurubunun yaptığı işi en iyi şekilde yaparak ve ancak çok çalışarak emanetinize sahip çıkması gerektiğinin farkında olarak bugün 938 aktif üyemiz ile Cumhuriyetimizin 100. yılında açtığınız yolda gösterdiğiniz hedeflere doğru emin adımlarla yürümekte ve kendimize düşen vazifeyi yerine getirmekteyiz.

Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun. 1923’ten 2023’e Türkiye Cumhuriyeti’nin bugünlere gelmesini sağlayan tüm kuşaklara ve bundan sonra yılmadan azimle Ülkemizin yücelmesini ve kalkınmasını sağlayacak gelecekteki tüm kuşaklara saygılarımızla,

Ne Mutlu Türküm Diyene.

 

Kamu İç Denetçileri Derneği (KİDDER) Yönetim Kurulu