Yazılar

İDKK Başkanını Ziyaret

Yazılar

idkk_ziyaret

KİDDER yeni yönetim kurulu üyeleri İDKK Başkanı Sayın İlhan HATİPOĞLU’ nu makamında ziyaret etti, ziyarette Yönetim Kurulu Başkanımız  Faruk UYSAL ile Yönetim Kurulu üyelerimiz hazır bulundu.

Ziyarette Maliye Bakanı Sayın Mehmet ŞİMŞEK tarafından, 15.04.2014 tarihindeki İç Denetçi Sertifika Töreninde dile getirilen, 5018 sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanununda yapılması düşünülen değişiklikler hakkında bilgi alındı. Bu kapsamda Sayın HATİPOĞLU, iç kontrol sistemine yönelik Kanunda bazı değişikler yapılmasını, bunun yanında iç denetimin ikincil mevzuatında yer alan bazı hükümlerin de Kanunda yer almasını öngördüklerini ifade etti.

KİDDER Başkanı Faruk UYSAL, İç Kontrol Sistemi Konusunda, yayımlanan rehberin yanı sıra uygulamaya yön verici çalışmaların da yapılması gerektiğini belirtmiş; Sayın HATİPOĞLU da iç denetime oranla iç kontrol konusundaki çalışmaların biraz geriden geldiğinin ve iç kontrol merkezi uyumlaştırma dairesinin güçlendirilmesi gerektiğinin farkında olduğunu dile getirmiştir.

Görüşme sırasına İstanbul İl Özel İdaresi başta olmak üzere kapanan il özel idarelerinde ve büyükşehir belediyesine dönüştürülen belediyelerde görev yapan iç denetçilerin sorunları dile getirilmiştir. Bu konuda Sayın HATİPOĞLU, İçişleri Bakanlığı Müsteşarı ve Mahalli İdareler Genel Müdürü ile görüştüğünü ve yine görüşebileceğini belirtmiştir.

Sayın HATİPOĞLU’na bildirmek üzere, kapatılan il özel idarelerinde ve büyükşehir belediyesine dönüştürülen belediyelerde görev yapan ve sorun yaşayan iç denetçilerin, derneğimize ivedi olarak [email protected]  adresine e-posta yolu ile bilgi vermelerini rica ediyoruz.

Derneğimizi kabul eden, sorunlarımızı dinleyen ve yakından ilgilenen İç Denetim Koordinasyon Kurulu Başkanı Sayın HATİPOĞLU’na  teşekkür ederiz.