Yazılar

IIA Londra 2014 Konferansı

Yazılar

IIA tarafından 6-9 Temmuz 2014’de Londra’da düzenlenen Uluslararası Konferansa Derneğimiz Yönetim Kurulu Üyesi MEB İç Denetim Birim Başkanı Sayın Nihat AKBULUT,Milli Eğitim Bakanlığından İç Denetçiler Osman Kaş ve Özgür Kaya ile birlikte katılmıştır. Türkiye’den bazı bankalar ve özel firmalardan delegelerinin de ilgi gösterdiği konferansa, IIA yöneticileri, IMF İç Denetim Birimi Başkanı , Siemens gibi bazı büyük şirketlerin İç Denetim yöneticileri, Tony Blair’in danışmanı Alastair Campbell ve bazı yazarlar konuşmacı olarak katıldı.

Çok kültürlü ortamda iç denetimin fonksiyonları, mali raporlama dışındaki raporlamanın iç denetimin rolünü nasıl değiştirdiğinin birlesik raporlama anlayışı çerçevesinde değerlendirilmesi, iç denetim yönetiminde kalitenin gelistirilmesi gibi konuların yer aldığı konferansta, kamuda ic denetimi de ele alan birçok konuda ayrı sınıflarda konferans/dersler gerçekleştirildi.

Katılımcılar,iç denetim, risk yönetimi ve bu alanlarda yazılım firmalarının standlarının da yer aldığı konferansta KPMG, EY, PWC, DELOITTE gibi firmaların yanında Team Mate, Protiviti gibi yeni firmaların yetkilileri ile tanışma fırsatı buldu.

Her yil bu zamanlarda yapilan IIA Konferansı seneye Kanada’da gerçekleştirilecek.

Galler Prensi Charles’ın iç denetim konferansına gönderdiği video mesaj