Yazılar

Lübnan İç Denetim Enstitüsü Konferansı

Yazılar

10-11 Mayıs 2017 tarihleri arasında Beyrut’ta, Lübnan İç Denetim Enstitüsü tarafından  “2017 Yılı İç Denetim Forumu: İç Denetimin Gelişen Rolü” başlıklı bir Konferans düzenlenmiştir. IIA Global Başkanı Sn. Angela Witzany’nin konuk konuşmacı olarak katıldığı konferansta, Derneğimiz üyeleri Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İç Denetçisi Sn. Evren Güncel ERMİSKET ve Karayolları Genel Müdürlüğü İç Denetçisi Sn. Gökhan MACİT “Kamu Sektöründe İç Denetim”  konulu panelde, ülkemiz kamu iç denetim uygulamalarını katılımcılar ile paylaşmışlardır.

 

Lübnan’da iç denetim, finans sektöründe aktif olarak uygulanmakta, kamu sektöründe uygulanması için de gerekli düzenlemeler beklenmektedir. Panel Yöneticisi Dünya Bankası Lübnan Yetkilisi Sn. Rima Koteiche tarafından, Türkiye’de kamu iç denetimi alanında kaydedilen başarının hayranlık verici olduğu ve ülkemizin bu alanda iyi uygulama örneklerinden biri sayıldığı  ifade edilmiştir. Katılımcılar tarafından ilgiyle takip edilen ve ülkemizdeki iç denetim yapısı ve uygulamalarını özetleyen sunum sonrasında, yetkililer tarafından, işbirliği ve deneyim aktarımının devamlılığı temennisinde bulunulmuştur.

 

Ülkemizin kamu iç denetim alanında sağladığı başarıların uluslararası alanda paylaşılmasını sağladıkları için meslektaşlarımıza teşekkür ederiz.