Yazılar

KİDDER İç Denetim Sohbetleri Blockzinciri (Blockchain)

Yazılar

Büyük ilgi gören KİDDER İç Denetim Sohbetleri ikincisi ile devam ediyor.

Bu Sohbetimizin teması Blockzinciri (Blockchain)

KİDDER Başkanı Bahadır TOPAL,  İç Denetim mesleğine, BT Alanında yaptığı başarılı çalışmalarla önemli katkılar sağlayan Çetin KARAHAN, ve “Bitcoin ve Kripto Paralar” kitabı yazarı Füsun SARP NEBİL,  İç Denetçi Dr. Hakan VELİOĞLU moderatörlüğünde Blockchain ve Kripto paraları konuşmak için bir araya geliyor. İç Denetçi Çetin KARAHAN’ın Blockchain sunumunun ardından keyifli bir sohbet izlerken aynı zamanda aşağıdaki konularda bilgi sahibi olacaksınız.

Blokzincir 101: İç Denetçiler İçin Temel Bilgiler

  • Blokzinciri nedir? Temel özellikleri, çalışma prensibi ve kullanım alanları
  • Blokzinciri teknolojisinin benimsenmesi ve kullanımı
  • Blokzinciri teknolojisi kontrol ortamı
  • Blokzinciri ve İç Denetim
  • BlokZincir ile Bitcoin’İn ilişkisi
  • Blockchain nasıl işlenir, madencilik nedir?
  • Kripto para nedir, dijital para nedir?

Potansiyeli ve muhtemel etkileri abartılan, son zamanlarda moda olmuş bir yaklaşım mı, yoksa internetin keşfinden bile daha önemli bir devrim mi? Blokzinciri nasıl ortaya çıktı? Nasıl çalışıyor, ne gibi avantajlar sağlıyor? Blokzincirinin dezavantajları ve çözüm gerektiren problemleri neler? Nerelerde kullanılıyor? Denetim mesleğine etkileri neler olabilir?

2008 yılında ilk ortaya çıkmasından bu yana uygulama sahası sürekli olarak genişleyen bu teknolojinin ortaya koyduğu dönüşümün iç denetimin temel fonksiyonları olan denetim ve danışmanlık faaliyetlerine de hem olumlu hem de olumsuz etkilerinin olacağı öngörülmektedir.

Henüz kamu uygulamaları oldukça kısıtlı, kamudaki bilinirliği nispeten az ve yakın gelecekte operasyonel kamu hizmetlerini üstlenme beklentisi düşük olmakla birlikte, teknolojinin bu güne kadar ivmesi sürekli artan gelişim hızı göz önüne alındığında, blokzincir teknolojisinin getireceği dönüşüme karşı hazırlıklı olunması, bu dönüşümün fırsatlarının kaçırılmaması ve risklere karşı gerekli tedbirlerin alınabilmesi için çok önemlidir. Bu hazırlığın etkin biçimde yapılabilmesi için de ön şart teknoloji hakkında yeterli düzeyde bilgi sahibi olmak ve dünyadaki gelişmeleri yakından takip etmektir.

[email protected] adresine adınızı, çalıştığınız kurumu ve pozisyonu  içeren bir mail atarak, etkinliğimize kayıt olabilirsiniz.

Tüm paydaşlarımızı 18.06.2020 Saat 20.00’ da gerçekleşecek etkinliğimize davet ediyoruz.

Ayrıca aşağıdaki formu doldurarak etkinlik öncesinde merak ettiğiniz ve öğrenmek istediğiniz soru/konuları bize iletebilirsiniz.

https://forms.gle/m2PcQMBwxKBxpCHf7

Not: Etkinliğimiz Zoom Programı üzerinden gerçekleştirilecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir