kidder@kidder.org.tr   CV Havuzu   Üyelik Sistemi

Yazılar

TBMM Başkanlığı Ziyareti

Yazılar

cemil_cicek

KİDDER Yönetim Kurulu Başkanı ve TBMM İç Denetim Birimi Başkanı Faruk UYSAL, Yönetim Kurulu Üyeleri Hazine Müsteşarlığı İç Denetim Birimi Başkanı Fatih SEZER, Milli Eğitim Bakanlığı İç Denetim Birimi Başkanı Nihat AKBULUT, Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı İç Denetçisi Erhan ARICI ve Denetim Kurulu Üyesi Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü İç Denetçisi Aynur KAYIŞ, 27 Ağustos 2013 tarihinde, TBMM Başkanı Sayın Cemil ÇİÇEK ve TBMM Genel Sekreteri Sayın Dr. İrfan NEZİROĞLU’na nezaket ziyaretinde bulundular.
Samimi bir ortamda ağırlanan derneğimiz temsilcileri, Meclis Başkanımız Sayın Cemil Çiçek’e, kamuda iç denetimin durumu ve dernek faaliyetleri hakkında bilgi vermiş, mesleğimizin ve meslektaşlarımızın sorunları hakkında Sayın Başkanın yardımlarını esirgememesi konusunda talepte bulunmuştur.

Yeni bir denetim anlayışı gerekli

İç denetçiler ile müfettişler arasında görev çakışması yaşanıp yaşanmadığını, böyle bir durum ortaya çıkması durumunda bunu çözecek bir mekanizma veya merci olup olmadığı hususunda bilgi isteyen Sayın Meclis Başkanımız, “Kamu yönetimi açısından yeni bir denetim anlayışı gerekli ve Meclis Başkanı olarak sizlere gereken desteği vermeye hazırım,” diyerek, iç denetimle gelen yeni denetim anlayışının önemine özellikle vurgu yapmıştır.

Ayrıca, KİDDER ve TİDE işbirliği ile Kasım ayı sonunda düzenlenmesi planlanan 2. Kamu İç Denetim Konferansının, kendilerinin himayelerinde ve TBMM tesislerinde düzenlenmesi konusuna prensip olarak olumlu yaklaştığını belirtmiştir.

irfan_neziroglu
TBMM Genel Sekreterini de ziyaret eden dernek temsilcilerimiz,  Genel Sekreter Sayın Dr. İrfan NEZİROĞLU tarafından da çok sıcak bir ortamda ağırlanmıştır. Yeni yönetimi tebrik eden Sayın NEZİROĞLU, Kamuda yaşanan birçok sorunun iletişim eksikliğinden kaynaklandığını, bu bakımdan Meclis bürokrasisi olarak, tüm kamu kurum ve kuruluşları ile işbirliğine önem verdiklerini belirtmiş, iç denetim konusunda da gerekli işbirliğine ve her türlü yardıma açık olduklarını ifade etmişlerdir.