Yazılar

Derneğimiz ile Türkiye Kömür İşletmeleri Genel Müdürlüğü (TKİ) arasında imzalan sözleşme kapsamında verilen danışmanlık hizmeti tamamlanmıştır

Yazılar

Derneğimiz ile Türkiye Kömür İşletmeleri Genel Müdürlüğü(TKİ) arasında imzalanan sözleşme kapsamında TKİ İç Denetim Başkanlığı bünyesinde gerçekleştirilen danışmanlık hizmeti tamamlanmıştır. Ocak -Mayıs 2022 tarihleri arasında yürütülendanışmanlık faaliyeti teorik temel eğitim ve sahada uygulama şeklinde 2 aşamalı olarak gerçekleştirilmiştir.

Bu kapsamda;  planlama ve programlama aşamalarının gözden geçirilmesi (denetim evreni, makro risk analizi, denetim stratejisi, denetim alanları ile iç denetim plan ve programı), Yapılan risk değerlendirmesi sonucu seçilen bir sürecin denetiminin KİDDER ve TKİ iç denetçileri ile  iş başı eğitim verilerek beraber yürütülmesi ve denetim raporunun sunulması  faaliyetleri başarıyla uygulanmıştır. TKİ İç Denetim Başkanlığının tecrübe kazanması, iç denetim metodolojisi ve altyapısının yerleştirilmesi, kurumsal farkındalık ile desteğin artırılması; yürütülen danışmanlık hizmetinin temel amacı olmuştur.  Yönetim KİDDER Akademi Sorumlusu ve Başkan Yardımcısı Dr. Hakan VELİOĞLU, Dernek Genel Sekreteri Mustafa BEĞEN, Muhasip Üye ve KİDDER Akademi Üyesi Abdülkadir HAYTA ile TKİ İç Denetçileri Selda KARAOĞUZ, Selçuk ÖZGEN, Seçil ÇOLPAN, İlgün FİDANIN da hazır bulunduğu danışmanlık faaliyeti kapanış toplantısında, hazırlanan denetim raporu İç Denetim Başkanı Alp Aydın ÖZALP’e sunulmuştur.

TKİ İç denetim Başkanı Alp Aydın ÖZALP, KİDDER tarafından verilen danışmanlık faaliyetinden çok memnun kaldığını, İç Denetim Başkanlığı olarak, faaliyet boyunca Danışmanlık Proje Sorumlusu Erkan ÖZTÜRK’ün tecrübelerinden istifade edildiğini ve TKİ’ye değer katacak bir çalışma gerçekleştirildiğini belirterek KİDDER Yönetim Kurulu Başkanı Bahadır TOPAL şahsında tüm KİDDER yönetimine teşekkürlerini iletmiştir.

KİDDER adına yürütülen danışmanlık hizmeti ekibinde Koordinatör ve Proje Sorumlusu olarak görev alan ve özverili çalışmalarda bulunan Sayın Erkan ÖZTÜRK’e Derneğimiz adına teşekkürü bir borç biliriz.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir